FC Lorient | 1:4 | Paris SG |
|
||||||||
Marseille | 2:2 | OGC Nice |
|
||||||||
Monaco | 1:0 | LOSC Lille |
|
||||||||
Wolves | 0:1 | Bournemouth | |||||||||
Crystal Palace | 2:0 | Newcastle |
|
||||||||
Everton | 2:0 | Liverpool |
|
||||||||
Man Utd | 4:2 | Sheff Utd | |||||||||
Coventry | 2:3 | Hull City | |||||||||
Brusque | 3:1 | Mirassol-SP | |||||||||
América | 1:1 | Pachuca | |||||||||
Trabzonspor | 3:2 | Karagümrük | |||||||||
IC d'Escaldes | 6:7 on pens | FC Pas | |||||||||
Saarbrücken | 1:1 | RW Essen |
|
||||||||
Orenburg | 1:2 | Dynamo Moscow | |||||||||
Pari NN | 2:3 | Loko Moscow | |||||||||
Zenit S-Pb | 0:2 | Rubin Kazan | |||||||||
Krasnodar | 3:2 | Baltika | |||||||||
Kuban Holding | 0:1 | Spartak Nalchik | |||||||||
A. Klagenfurt | 4:3 | RB Salzburg |
|
||||||||
TSV Hartberg | 1:2 | LASK |
|
||||||||
Rapid Vienna | 1:3 | Sturm Graz |
|
||||||||
CSC Selimbar | 2:2 | Csikszereda | |||||||||
CS Mioveni | 0:1 | Unirea Slobozia | |||||||||
Estudiantes LP | 0:1 | Grêmio |
|
||||||||
Caracas FC | 1:1 | Rosario Central |
|
||||||||
Liverpool FC | 1:0 | San Lorenzo |
|
||||||||
Atlético-MG | 3:2 | Peñarol | |||||||||
Colo-Colo | 0:0 | Alianza Lima | |||||||||
Junior FC | 1:1 | LDU Quito | |||||||||
FCV Farul | 3:1 | FC Rapid | |||||||||
Sepsi OSK | 2:2 | FCSB | |||||||||
Twente FC | 3:1 | Almere City | |||||||||
Ajax | 2:2 | Excelsior | |||||||||
U Cluj | 1:0 | ACSM Poli Iasi | |||||||||
PAS Lamia | 1:1 | PAOK Salonika | |||||||||
Aris Saloniki | 1:1 | Olympiacos | |||||||||
AEK Athens | 3:0 | Panathinaikos | |||||||||
FF Jaro | 4:2 | Käpylän Pallo | |||||||||
FC KTP | 5:1 | SJK II | |||||||||
PK-35 | 1:1 | TPS | |||||||||
JäPS | 2:3 | SalPa | |||||||||
Mikkelin | 1:1 | JIPPO | |||||||||
Ekenäs IF II | 3:1 | PPJ/Ruoholahti | |||||||||
SJK Seinäjoki | 3:3 | HJK Helsinki | |||||||||
P-Iirot | 3:3 | HJS | |||||||||
FC Honka | 0:0 | EBK | |||||||||
TPV | 3:1 | Ilves-Kissat | |||||||||
Kirkkonummi | 0:4 | Pallokerho | |||||||||
Toejoen Veikot | 2:3 | FC Haka II | |||||||||
LPS | 4:0 | EPS II | |||||||||
ND Gorica | 6:4 on pens | Beltinci | |||||||||
SG Klei/Hun/Doh | 3:0 | Reichensachsen | |||||||||
Reichensachsen | 0:3 | CSC 03 Kassel | |||||||||
OSC Vellmar | 2:0 | SSV Sand | |||||||||
Barockstadt II | 4:2 | Eichenzell | |||||||||
SV 1910 Neuhof | 1:1 | Vikt. Bronnzell | |||||||||
Lok Stendal | 3:1 | SSV Gardelegen | |||||||||
SV Buckenhofen | 1:0 | TSV Weißenburg | |||||||||
FC Türk Gücü | 0:3 | Braunschweig II | |||||||||
Bleckenstedt | 6:3 | TSC Vahdet | |||||||||
Bovender SV | 0:1 | Eintr. Northeim | |||||||||
SC Lahr | 1:0 | SV Linx | |||||||||
MTV TB Lbg. | 2:2 | LSK Hansa | |||||||||
TB Uphusen | 2:2 | TuS Harsefeld | |||||||||
Husumer SV | 1:2 | SV Dörpum | |||||||||
TSV Kropp | 2:1 | Osterrönfeld | |||||||||
Slesvig IF | 3:1 | TSV Altenholz | |||||||||
Friedrichsberg | 1:0 | TSV Rantrum | |||||||||
Henstedt-Ulz. | 1:3 | Preetzer TSV | |||||||||
Krähenwinkel | 0:1 | SC Hemmingen/W. | |||||||||
Halvestorf/H. | 4:2 | FC Sulingen | |||||||||
Füchse Berlin | 1:0 | Altglienicke II | |||||||||
FSV Zwickau | 1:2 | Dynamo Dresden |
|
||||||||
Ferro | 3:0 | CA Alvarado | |||||||||
Carlos Stein | 0:1 | Pirata FC | |||||||||
Fuerte SF | 0:2 | FAS | |||||||||
Once Deportivo | 0:0 | CD Platense | |||||||||
Tigres FC | 1:0 | Cúcuta Dep. | |||||||||
Real Cartagena | 7:4 on pens | Atlético Huila | |||||||||
Jaguares FC | 5:4 on pens | Llaneros FC | |||||||||
Al-Bukiryah | 1:1 | Al-Qadsiah | |||||||||
Al-Jabalain | 0:2 | Al-Najma | |||||||||
Jeddah FC | 0:3 | Al-Qaisumah | |||||||||
Sarajevo U17 | 4:0 | Zr. Mostar U17 | |||||||||
Zeljeznicar U17 | 3:1 | Banja Luka U17 | |||||||||
KF Korabi | 5:1 | KF Luzi United | |||||||||
Zvijezda 09 | 3:2 | FK Tuzla City | |||||||||
B. Banja Luka | 1:0 | HSK Posusje | |||||||||
Zrinjski Mostar | 4:3 | FK Sarajevo | |||||||||
KF Tirana | 1:0 | FK Kukësi | |||||||||
KF Vllaznia | 1:1 AET | KF Egnatia | |||||||||
Panevezys | postponed | Dziugas | |||||||||
FK TransINVEST | 1:2 | Hegelmann | |||||||||
Kauno Zalgiris | 0:3 | Banga | |||||||||
Zalgiris | 4:0 | DFK Dainava | |||||||||
Gaish | 1:0 | Enppi SC | |||||||||
El Mokawloon | postponed | Zamalek | |||||||||
Pyramids FC | 3:2 | Bank El Ahly | |||||||||
CR Belouizdad | 3:1 on pens | USM Alger | |||||||||
Dinamo II | 3:1 | Shturmi | |||||||||
Viktoria Plzen | 3:0 | Zlin | |||||||||
Holywell | 4:0 | Llanidloes | |||||||||
La Calera | 0:0 | Cruzeiro |
|
||||||||
Trinidense | 2:0 | Nacional Potosí | |||||||||
Dep. Garcilaso | 1:1 | Cuiabá-MT |
|
||||||||
Argentinos Jrs. | 1:0 | Corinthians |
|
||||||||
Alianza FC | 1:3 | Uni. Católica | |||||||||
Brora Rangers | 1:0 | Wick Academy | |||||||||
Yokohama F. M. | 8:6 on pens | Ulsan HD | |||||||||
Central Coast | 3:0 | Abdysh-Ata Kant | |||||||||
Atalanta BC | 4:1 | Fiorentina | |||||||||
Nyíregyháza | 1:2 | Ferencváros | |||||||||
US Hostert | 1:2 | US Mondorf | |||||||||
Pr. Niederkorn | 2:0 | Differdange 03 | |||||||||
Jeunesse Esch | 0:2 | Hesperange | |||||||||
Weiler | 0:2 | FC UNA Strassen | |||||||||
Chorley | 4:2 on pens | Curzon Ashton | |||||||||
Maidstone | 2:1 | Aveley FC | |||||||||
Valur | 3:0 | Hafnarfjördur | |||||||||
Thróttur | 1:2 | HK Kópavogs | |||||||||
KÁ Ásvellir | 2:9 | KR Reykjavík | |||||||||
Augnablik | 1:2 | Stjarnan | |||||||||
Karmiotissa | 6:6 | Othellos Athien | |||||||||
AEL Limassol | 5:4 | Nea Salamis | |||||||||
Kalev U19 | 3:2 on pens | Levadia U19 | |||||||||
Auckland City | 0:1 | Bay Olympic | |||||||||
Chiangrai Utd. | 1:2 | Port FC | |||||||||
Ratchaburi FC | 0:3 | BG Pathum Utd. | |||||||||
Buriram Utd. | 2:1 AET | Lamphun Warrior | |||||||||
Solihull Moors | 4:2 | Halifax Town | |||||||||
Avs FS | 0:2 | FC Porto B | |||||||||
Stade Nyonnais | 0:2 | FC Vaduz | |||||||||
Jihlava U19 | postponed | Sp. Prague U19 | |||||||||
Znicz Pruszkow | 2:0 | Arka Gdynia | |||||||||
Wisla Plock | 2:1 | Miedz Legnica | |||||||||
Lechia Gdansk | 1:0 | Pol. Warsaw | |||||||||
AIK | 2:0 | Värnamo | |||||||||
IFK Göteborg | 0:1 | Häcken | |||||||||
Brommapojkarna | 1:1 | Sirius | |||||||||
Internacional | 0:2 | OSK Igalo | |||||||||
FK Podgorica | 2:1 | OFK Grbalj | |||||||||
Otrant-Olympic | 4:1 | FK Lovcen | |||||||||
FK Berane | 2:3 | FK Iskra | |||||||||
FK Bokelj | 0:1 | Kom Podgorica | |||||||||
Leeds U18 | 5:0 | Derby U18 | |||||||||
H. Beer Sheva | 3:2 AET | Maccabi Netanya | |||||||||
Cavalry FC | 1:0 | Vancouver FC | |||||||||
FC Bayern II | postponed | TSV Buchbach | |||||||||
SSV Jeddeloh II | 0:2 | Phönix Lübeck | |||||||||
Hamburger SV II | 0:2 | VfB Oldenburg |
|
||||||||
Achuapa | 0:2 | Deportivo Mixco | |||||||||
Comunicaciones | 1:0 | Cobán Imperial | |||||||||
Matagalpa | 0:2 | Managua FC | |||||||||
Real España | 2:1 | Génesis FC | |||||||||
Bayern Hof | 3:0 | Ammerthal | |||||||||
U. Schafhausen | 0:2 | Frechen 20 | |||||||||
SV Hemelingen | 2:2 | Brinkumer SV | |||||||||
SV Todesfelde | 2:1 | Pr. Reinfeld | |||||||||
Hohenwestedt | 0:0 | TSB Flensburg | |||||||||
Rotenburger SV | 0:6 | Kickers Emden | |||||||||
Türk. Friedbg. | 2:1 | Hessen Kassel | |||||||||
FC Erguël | 0:6 | FC Muri-G. | |||||||||
FC Pratteln | 0:0 | SC Binningen | |||||||||
FC Liestal | 1:1 | FC Bubendorf | |||||||||
SC Schöftland | 1:3 | BSC Old Boys | |||||||||
FC Bosporus | 1:4 | FC Besa Biel | |||||||||
FC Concordia LS | 1:1 | FC Prishtina BE | |||||||||
FC Sursee | 5:1 | Cham II | |||||||||
FC Unterstrass | 0:4 | Red Star ZH | |||||||||
FC Gambarogno | 1:1 | FC Ascona | |||||||||
SC Goldau | 0:4 | Zug 94 | |||||||||
FC Locarno | 0:1 | Collina d'Oro | |||||||||
FC Bülach | 5:2 | FC Tägerwilen | |||||||||
FC Uster | 1:6 | FC Lachen | |||||||||
Rapperswil II | 0:0 | FC Adliswil | |||||||||
FC Wil II | 2:1 | Chur 97 | |||||||||
KF Dardania SG | 2:2 | SV Schaffhausen | |||||||||
Luzern U19 | 2:3 | FC Zürich U19 | |||||||||
SS Folgore | 2:0 | Fiorentino | |||||||||
Juvenes-Dogana | 3:2 | Domagnano | |||||||||
Vargas Torres | 2:1 | Guayaquil City | |||||||||
AD 9 de Octubre | 1:0 | Chacaritas FC | |||||||||
FK Qabala | 0:2 | Zira FC | |||||||||
Qarabag FK | 4:1 | Neftchi Baku | |||||||||
FC Drita | 0:1 on pens | FC Prishtina | |||||||||
FC Ballkani | 2:2 | FC Suhareka | |||||||||
Europa Point FC | 0:3 | St Joseph's FC | |||||||||
Copenhagen U19 | 1:3 | Nordsjaell. U19 | |||||||||
FC Suduroy | 0:2 | TB Tvøroyri | |||||||||
FC Hoyvík | 1:3 | Víkingur | |||||||||
KÍ Klaksvík | 2:3 | HB Tórshavn | |||||||||
B71 Sandoy | 6:7 on pens | AB Argir | |||||||||
FV Schwalbach | 0:3 | FC 08 Homburg | |||||||||
Radnicki 1923 | 0:1 | Vojvodina | |||||||||
Red Star | 2:0 | Partizan | |||||||||
Petro Luanda | 5:0 | Sao Salvador | |||||||||
Oberweikertsh. | 2:1 | TSV Gilching-A. | |||||||||
Lecco U17 | 2:0 | Atalanta U17 | |||||||||
Persebaya | 0:2 | Bali United |
|
||||||||
Persik | 4:4 | PSS Sleman |
|
||||||||
Virtus Bolzano | 2:2 | Portogruaro | |||||||||
Ludogorets | 4:0 | Hebar P. | |||||||||
Umm Salal SC | 2:0 | Al-Duhail SC | |||||||||
Al-Shamal SC | 0:4 | Al-Sadd SC | |||||||||
Al-Arabi SC | 1:2 | Al-Markhiya SC | |||||||||
Al-Wakrah SC | 2:4 | Al-Gharafa SC | |||||||||
Al-Rayyan SC | 4:1 | Al-Ahli SC | |||||||||
Muaither SC | 3:5 | Qatar SC | |||||||||
SH Shenhua U21 | 5:0 | TJ JM Tiger U21 | |||||||||
QD Hainiu U21 | 1:1 | QD W.Coast U21 | |||||||||
SZ Peng C. U21 | 3:0 | HLJ IceCity U21 | |||||||||
ZJ FC U21 | 1:2 | CZ M. Lions U21 | |||||||||
Zimbru Chisinau | 1:0 | FC Sheriff | |||||||||
Petrocub | 5:1 | Balti | |||||||||
RSC Anderlecht | 3:0 | Cercle Brugge | |||||||||
Club Brugge | 4:0 | KRC Genk |
|
||||||||
FC Goa | 2:3 | Mumbai City | |||||||||
K. Blasters U21 | 0:0 | Dempo SC U21 | |||||||||
RF Young Champs | 3:1 | Chennaiyin U21 | |||||||||