3 Liga - Group III
Poland
League level:
Fourth Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 484
- Foreigners: 32 Players 6.6%
- ø-Market value: €2k
- ø-Age: 23.3
Matchday 27 23/24
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(8.) Sleza | 1:1 | Carina (12.) | ||
Fri
Apr 26, 2024
- 3:50 PM
|
||||
Lukasz Sowada | ||||
Course of play | ||||
66' | 1:0 | |||
1:1 | 72' | |||
90+1' | ||||
(13.) Odra B | 2:2 | Lechia (11.) | ||
Sat
Apr 27, 2024
- 12:00 PM
|
||||
Michal Kramski | ||||
Course of play | ||||
11' | 1:0 | |||
19' | 2:0 | |||
2:1 | 26' | |||
2:2 | 83' | |||
84' | ||||
(6.) LKS Go | 1:2 | Stilon (9.) | ||
Sat
Apr 27, 2024
- 1:00 PM
|
||||
Gerard Gawron | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 69' | |||
0:2 | 83' | |||
90' | 1:2 | |||
(14.) Warta | 2:1 | Raków (17.) | ||
Sat
Apr 27, 2024
- 1:00 PM
|
||||
Eliasz Pawlak | ||||
Course of play | ||||
52' | 1:0 | |||
69' | 2:0 | |||
2:1 | 73' | |||
(5.) Gornik | 4:0 | MKS Kl (3.) | ||
Sat
Apr 27, 2024
- 3:00 PM
|
||||
Aleksander Borowiak | ||||
Course of play | ||||
22' | 1:0 | |||
59' | 2:0 | |||
68' | ||||
79' | 3:0 | |||
90+2' | 4:0 | |||
(18.) LZS | 0:1 | Karkon (10.) | ||
Sat
Apr 27, 2024
- 3:00 PM
|
||||
Mariusz Goriwoda | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 25' | |||
(16.) Unia T | 2:1 | Rekord (2.) | ||
Sat
Apr 27, 2024
- 5:00 PM
|
||||
Slawomir Smaczny | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 31' | |||
48' | 1:1 | |||
76' | 2:1 | |||
(15.) Gwarek | 1:1 | Sl. II (1.) | ||
Sat
Apr 27, 2024
- 5:00 PM
|
||||
Mateusz Mastaj | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 33' | |||
57' | 1:1 | |||
90+3' | ||||
90+6' | ||||
(4.) Gornik | 1:3 | Pniowe (7.) | ||
Sun
Apr 28, 2024
- 1:00 PM
|
||||
Anna Adamska | ||||
Course of play | ||||
44' | 1:0 | |||
1:1 | 45+1' | |||
1:2 | 51' | |||
1:3 | 74' | |||
Table 3 Liga - Group III 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sl. Wroclaw II | 27 | 34 | 59 | |
2 | Rekord B-B | 27 | 33 | 58 | |
3 | MKS Kluczbork | 27 | 19 | 54 | |
4 | Gornik Polk. | 27 | 3 | 42 | |
5 | Pniowek P. | 27 | 2 | 40 | |
6 | Gornik II | 27 | 5 | 40 | |
7 | Stilon | 27 | 6 | 39 | |
8 | Jelenia Gora | 27 | -4 | 38 | |
9 | Sleza Wroclaw | 27 | 2 | 37 | |
10 | Goczalkowice | 27 | 8 | 37 | |
11 | Zielona Gora | 27 | -5 | 36 | |
12 | Carina Gubin | 27 | -11 | 31 | |
13 | Unia Turza | 27 | -9 | 30 | |
14 | Warta Gorzow | 27 | -17 | 30 | |
15 | Odra Bytom | 27 | -5 | 29 | |
16 | Gwarek T.G. | 27 | -10 | 28 | |
17 | Raków II | 27 | -20 | 23 | |
18 | LZS Starowice | 27 | -31 | 17 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...